אודות

כל ההתחלות קשות…

ולהתחיל לכתוב היה קשה ביותר.

בעודי בישיבה, שמעתי בשבת שיעורים רבים ובמוצאי שבת הייתי מזדרז לכותבם. האובססיה להעביר את המסר אל הכתב לא עזבה אותי במשך השנים, למרות שאלת הכדאיות של השקעת הזמן בכתיבה ובסיכום אל מול הזמן המושקע בלימוד חדש. בסופו של דבר מצאתי שלעתים זה משתלם, כשאני יכול להכין דבר תורה מתוך סיכומיי ולהשוות דברים חדשים. הצטברות החומר גרמה לי כמה פעמים לשקול לכתוב אותו, אך מה שהלב חושק הזמן עושק. אם לפחות המחויבות לכתוב תגרום לי לנסות לחדש, והיה זה שכרי. ואם מישהו ישתמש בדברי התורה האלה, מה טוב..

אני תקווה שהאתר הזה יספק רעיונות ופלטפורמה לקצוות חוטים, אותם יוכל כל אחד לקשור ולטוות לרעיונות משלו. הוא נקרא 'משך הזרע' מאותה סיבה – אין דברי התורה שבו מתכוונים לתת רעיון מוגמר אלא זרעים לדברי תורה, אותם יגדל כל אחד בערוגה משלו. לכן הוא בבחינת:

'יותר ממה שקראתי לפניכם כתוב כאן' (יומא ז,א).

וגם, כמובן, כי הוא מכיל את שמי (משה כהן – מש"ך)…

אשמח לקבל הערות והארות, תוספות וכו'. האתר אמור להיות מכיל רעיונות סביב שבת ומעגל השנה וכן דברי מחשבה בנושאים אחרים.

תוצאת תמונה עבור פריחת הדובדבן

האתר מוקדש לסבתי ז"ל, אביגיל (בת משה) בורשטיין ז"ל, שהלכה השנה לעולמה בשיבה טובה (בגיל 104) ושעד שנותיה האחרונות הדגישה את חשיבות לימוד פרשת שבוע והגעה לשולחן שבת כשיש לכל נכד מה לומר. גם את חשיבות המועדים היא ניסתה להקנות לנו, וכשבגרתי והתמכרתי לכתבי הרב יצחק הוטנר, ה'פחד יצחק', הרגשתי כי איפה שהוא שמעתי את זה כבר (אם כי, כמובן, בדרך אחרת….) יהיו הדברים נר לעילוי נשמתה.